Podanie o dofinansowanie studiów / szkolenia przez pracodawcę

Oceń ten artykuł
(960 głosów)

Podanie o dofinansowanie studiów / szkolenia przez pracodawcę. Druk dla pracownika ubiegającego się o sfinansowanie / współfinansowanie kosztów nauki czy szkolenia. Pracownik chcący podjąć naukę czy podnieść kwalifikacje zawodowe na koszt zakładu pracy powinien złożyć odpowiednie podanie czy wniosek o dofinansowanie studiów czy sfinansowanie kursu przez pracodawcę.

Należy pamiętać, że pracownik może dokształcać się również za zgodą lub z inicjatywy pracodawcy w takim przypadku, nie jest potrzebny wniosek o sfinansowanie kursu, szkolenia czy podanie o dofinansowanie studiów podyplomowych przez pracodawcę w każdym przypadku jednak pozostaje ustalić kwestię finansowania nauki. Jeżeli pracodawca nie zamierza lub nie może pokryć w całości kosztów kształcenie warto spróbować uzyskać częściowe finansowanie z firmy lub spróbować pozyskać środki unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego. 

Warto wspomnieć że poprzez podnoszenie kwalifikacji zawodowych dorosłych rozumie się kształcenie w szkołach i szkołach wyższych oraz kształcenie, dokształcanie, a także doskonalenie w formach pozaszkolnych takich jak: studia podyplomowe, kursy, seminaria, staże specjalizacyjne, staże zawodowe oraz praktyki.

Wzór pisma dofinansowanie studiów przez pracodawcę jest dokumentem uniwersalnym który łatow można dostosować do własnych potrzeb.  Podanie o dofinansowanie studiów szkolenia do pobrania za darmro.

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 1
  • typ pliku: Dokument Word / doc

16 komentarzy

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.