Specyfikacja do faktury

Oceń ten artykuł
(81 głosów)

Specyfikacja do faktury, to dokument zawierający rozszerzone dane dotyczące przedmiotu rachunku. Specyfikacja do faktury posiada zestawienie kluczowych informacji dotyczących przedmiotów danej transakcji oraz wszystkich kosztów rozliczanych w ramach realizacji konkretnego zlecenia kupna - sprzedaży. W specyfikacji faktury zawarte są dane tj. imię, nazwisko, firma, adres, NIP sprzedawcy i nabywcy, data i miejsce dokonania operacji, a także jej wartość VAT, kwoty netto oraz brutto. Wzór specyfikacja do faktury stanowi zbiorcze podsumowanie biznesowych wydatków z możliwością wydruku, z uwzględnieniem zaliczek i innych obciążeń pozostałych do spłaty potwierdzonych podpisami obydwu stron.

W formularzu specyfikacja do faktury lub rachunku, można wykonać także opis zadań czynionych na rzecz projektu. W ramach realizacji konkretnego zadania publicznego specyfikacja do takiej faktury powinna wskazywać na wykonawcę czy kierownika projektu, symbol, nazwę projektu oraz jednostkę organizacyjną, która będzie rozliczała wydatki w budżecie. W tabeli opisu faktury dla projektu uwzględnia się dodatkowe dane tj. liczba godzin, liczba dni, liczba dni opóźnienia oraz kary umowne.

Specyfikację do faktury stosuję się najczęściej przy fakturach zbiorczych oraz przy rozliczaniu usług niematerialnych, przykładem takiej usługi może być, projekt strony internetowej, porady, konsultacje np. prawnicze, usługi reklamowe itd. Archiwizowanie dowodów wykonania usług niematerialnych w postaci wspomnianej specyfikacji do faktury nie jest procesem uciążliwym i pracochłonnym warto, zatem je dopinać do dokumentów sprzedażowych tak, aby w przypadku kontroli podatkowej i potrzeby ich udostępnienia były zawsze w zasięgu.

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 1
  • typ pliku: Dokument Excel / xls

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.