Instrukcja BHP obsługi pistoletu lakierniczego

Oceń ten artykuł
(19 głosów)

Instrukcja bezpiecznej obsługi pistoletu do lakierownia jest planszą informującą o warunkach jakie musza być spełnione, aby praca z urządzeniem przebiegała w sposób prawidłowy. Niezgodne użycie narzędzia może spowodować poważne urazy ciała lub doprowadzić do pożaru, dlatego wskazane jest przyswojenie ze zrozumieniem instrukcji BHP obsługi sprzętu. Każdy pracownik wykorzystujący pistolet lakierniczy w pracy powinien zapoznać się z niniejszą instrukcją i stosować się do wskazówek w niej zawartej. Jednym z najistotniejszych wymagań jest stosowanie przez personel warsztatu odzieży ochronnej kombinezony, maski, okularów oraz rękawic. Druk Instrukcji BHP pistoletu do rozpylania farb podkreśla, iż należy zachować szczególną ostrożność podczas wykonywania czynności malowania i czyszczenia narzędzia, gdyż jest on zasilany jest ciśnieniem sprężonego powietrza (węże, złączki powinny być szczelne i posiadać odprowadzenie elektrostatyczne). Nigdy nie należy uszczelniać otworów wlotowych palcami oraz kierować pistolet w kierunku innych osób, zwierząt czy samego siebie.
Bezpłatny wzór Instrukcji obsługi pistoletu zawiera szczegółowe wytyczne czynności przed przystąpieniem do pracy, w jej trakcie, oraz po zakończeniu pełnienia obowiązków. Formularz procedury bezpieczeństwa zwraca uwagę na czynności niedozwolone oraz wskazuje jak ważne jest prawidłowe stosowanie farb i rozpuszczalników. Lakiery, akryle i szpachle natryskowe należy zawsze przechowywać w szczelnych opakowaniach a po pobraniu zamknąć opakowanie i odstawić na miejsce. Opary używanych substancji są łatwopalne, dlatego należy je stosować jedynie w dobrze wentylowanym pomieszczeniu o temperaturze do 30’C.
Instrukcja BHP obsługi pistoletu lakierniczego do samodzielnej edycji i możliwością autorskiego redagowanie, pobrania i wydruku za darmo

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 2
  • typ pliku: Dokument Word / doc

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.