Wniosek o wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny / godziny nadliczbowe

Oceń ten artykuł
(103 głosów)

Wniosek o wypłatę nadgodzin wzór czyli druk wniosku o wypłatę wynagrodzenia za nadgodziny / godziny nadliczbowe. Pamiętać należy że jeżeli chodzi o pracę w godzinach nadliczbowych czyli popularnych nadgodzinach, to pracownik nie może odmówić pozostania i świadczenia pracy. W takim wypadku wystarczy, że pracodawca poprosi pracownika o dłuższe zostanie w pracy.

Istnieją dwa sposoby rozliczania nadgodzin, pierwszy i podstawowy to wypłata wynagrodzenia za nadgodziny - najbardziej korzystny i atrakcyjny dla pracownika. Kolejny to odbiór.

Zgodnie z art. 1511 k.p. za pracę w godzinach nadliczbowych pracownikowi przysługuje wypłata wynagrodzenia wraz z dodatkiem w wysokości 50 lub 100 proc, lub udzielnie zatrudnionemu czasu wolnego od pracy. Jeżeli jednak praca w nadgodzinach nie został a zrekompensowana pracownikowi w żaden sposób może on napisać wniosek o wypłatę nadgodzin. Oczywiście wniosek nie może być sprzeczny z wewnętrznym regulaminem firmy. Pamiętać należy że wniosek ten musi być sporządzony w dwóch egzemplarzach. Wniosek o wypłatę nadgodzin wzór druku do pobrania za darmo.

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 1
  • typ pliku: Dokument Word / doc

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.