Instrukcja BHP obsługi czajnika elektrycznego

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Instrukcja BHP obsługi czajnika elektrycznego. Wzór dokumentu w kategorii bezpieczeństwo i higiena pracy, który określa warunki obsługi czajnika elektrycznego, mające wpływ na bezpieczeństwo osób korzystających z urządzenia. Instrukcja BHP obsługi czajnika elektrycznego wskazuje, że czajnik elektryczny mogą obsługiwać pracownicy posiadający przeszkolenie ogólne oraz stanowiskowe bhp i aktualne świadectwo lekarskie oraz zapoznani z ryzykiem zawodowym związanym z zagrożeniami powodowanymi używaniem czajnika. Instrukcja BHP czajnik elektryczny to dokument który odnosi się do konieczności sprawdzenia stanu technicznego urządzenia tj. wtyczka, obudowa i pokrywka czajnika oraz oznakowanie minimalnego i maksymalnego poziomu wody.

Instrukcja BHP obsługi czajnika elektrycznego zwraca uwagę aby wszystkie czynności wykonywać suchymi rękoma, nie otwierać pokrywy czajnika w czasie grzania wody oraz nie dolewać wody w trakcie jej podgrzewania. Wzór Instrukcja BHP obsługa czajnika elektrycznego zawiera punkt dotyczący czynności po zakończeniu gotowania wody tj. zachowania szczególnej ostrożności podczas przemieszczania czajnika do miejsca nalewania i ostrożnego napełniania naczyń wrzątkiem. Podstawowe zasady bezpieczeństwa i postępowanie w przypadku uszkodzenia czajnika zamieszczone w instrukcji BHP obsługi czajnika elektrycznego mówią iż w razie niezadziałania automatycznego wyłącznika należy zdjąć czajnik z podstawki, odstawić go i wyłączyć wtyczkę z gniazdka zasilającego zgłaszając przełożonemu usterkę- nie naprawiać samemu uszkodzonego czajnika, zaś po zakończeniu dnia praca, przed opuszczeniem pomieszczenia pracy wyłączyć wtyczkę przewodu zasilającego z gniazdka wtykowego.

Instrukcja BHP obsługi czajnika elektrycznego powinna być umieszczona w widocznym, łatwo dostępnym dla pracownika miejscu

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 1
  • typ pliku: Dokument Word / doc

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.