Pokwitowanie odbioru gotówki / pieniędzy wzór

Oceń ten artykuł
(867 głosów)

Pokwitowanie odbioru gotówki lub inaczej pokwitowanie odbioru pieniędzy. Dokument ten występuje również pod nazwą pokwitowanie na otrzymaną sumę pieniędzy. Wzór druku zawierającego pokwitowanie / poświadczenie przyjęcia określonej sumy pieniędzy / kwoty pieniężnej / alimentów. W dokumencie tym wierzyciel oświadcza, że dłużnik spełnił swoje świadczenie w całości lub części czyli wydaje pokwitowanie przekazania gotówki którą otrzymał od dłużnika w celu zaspokojenia roszczeń.

Pokwitowanie stanowi o dokonaniu przyjęcia alimentów lub innego świadczenia pieniężnego przez wierzyciela. To zabezpieczenie przed ewentualnymi roszczeniami: stanowi dowód wykonania zobowiązania i zwolnienia z długu. Dokument ten może również przydać się w przypadku, kiedy dokonujemy zakupu i uiszczamy cenę przed odbiorem przedmiotu sprzedaży. Pokwitowania odbioru gotówki możemy domagać się w sytuacji, w której dokonujemy wpłaty pieniężnej i chcemy legitymować się dokumentem, który to potwierdza. Pokwitowanie powinno być na piśmie, z własnoręcznym podpisem wierzyciela (pozostała treść może mieć formę wydruku komputerowego).

Poza oznaczeniem wierzyciela i dłużnika w treści pokwitowania powinno się znaleźć: kwituję odór gotówki / świadczenia pieniężnego poza tym powinno być zawarte oznaczenie zobowiązania, które zostało spełnione (np. poprzez wskazanie umowy, z jakiej wynikało). Pokwitowanie odbioru gotówki lub inaczej pokwitowanie odbioru pieniędzy wzór do pobrania za darmo.

Dodatkowe informacje

  • ilość stron: 1
  • typ pliku: Dokument Word / doc

5 komentarzy

Dodaj komentarz do dokumentu

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.